Wypad do Zawoi na Paintball

Ustawki i wrażenia z jedno i wielodniowych wypadów

Moderator: Mrozo

Ola

Wypad do Zawoi na Paintball

Post autor: Ola »

Były już wyskoki na kawę do Skały, wyprawy nad morze albo wycieczki w Bieszczady.A może by tak do siebie postrzelać?
Można połączyć standardowe latanko z odrobiną ruchu - znalazłam fajne pole painballowe, które mieści się w Zawoi. Wyjazd nie będzie może daleki bo to ok 60/70 km, ale widokowo ładny - w końcu nasz cel jest u stóp Babiej Góry. Co do samej gry, na terenie obiektu organizowany jest woodsball, czyli paintball leśny. Zabawa toczy się na zabezpieczonym terenie lasu z naturalnymi oraz specjalnie przygotowanymi przeszkodami. Zalesienie lasu oraz przygotowane kryjówki i bazy sprzyjają wytworzeniu wyjątkowego klimatu gry. Do dyspozycji może też być prawdziwy bunkier z czasów II Wojny Światowej, w którym można odgrywać specjalnie przygotowane scenariusze. Jest też możliwość gry w zabudowaniach lub na łące z przeszkodami zapewniającej szybkie rozgrywki (speedball). To tylko kilka z proponowanych rozgrywek:
1. Odbijanie zakładnika
W twierdzy wrogiej drużyny przetrzymywany jest zakładnik. Natomiast jej zawodnicy ukryci są w kilku pobliskich bazach. Zadaniem drugiej ekipy jest odnalezienie zakładnika przeprowadzenie go do swojej bazy. Zabawa kończy się gdy eskortowany zakładnik zostaje trafiony lub dotrze do swojego obozu.
2. Leśny szturm
Każda z ekip posiada własną twierdzę z flagą, której broni. Bazy rozmieszczone są po przeciwnych stronach lasu. Rozpoczynając zabawę ekipy wyruszają ze swoich baz i ścierają się w pojedynku w licznych przeszkodach i kryjówkach. Celem rozgrywki jest zdobycie flagi drugiego zespołu.
3. Zdobywanie bunkra
Jedna z drużyn ma za zadanie bronić bunkra. W bunkrze znajduje się flaga. Jeśli szturm się powiedzie, drużyna zdobywa flagę i tym samym wygrywa grę. W przypadku wyeliminowania wszystkich atakujących, wygrywa drużyna broniąca bunkra.

Jeśli ktoś nie miałby ochoty grać lub potrzebowałby odpoczynku może śledzić grę z punktu obserwacyjnego albo poćwiczyć na strzelnicy. Na terenie obiektu można też wrzucić coś na ząb.

Koszty gry na osobę to 35 zł za 100 kulek i wypożyczenie sprzętu. Każde kolejne 100 kulek to dodatkowe 20 zł.
W ramach wspomnianego sprzętu każdy oczywiście dostaje broń i ciuchy. Dla żądnych wiedzy są to:
-Broń: Markery firmy Tippmann wyposażone w długie lufy, kolby, obniżki butli, podwójny spust oraz system ACT zapobiegający ścinaniu się kulek;
-Maska:firmy V-Force z podwójnymi szybami o kącie widzenia 260 stopni i wysokiej wytrzymałości przy strzale z bliskiej odległości;
-Butla ze sprężonym powietrzem, która gwarantuje dużą wydajność wystrzałów, a także zapewnia stabilny strzał podczas każdych warunków atmosferycznych;
-Ciuchy:lekkie i przewiewne mundury wojsk brytyjskich;
-Magazynek (+ ewentualnie dodatkowy pojemnik na kulki), ochraniacze i oczywiście kulki;

Jest też możliwość dokumentacji imprezy tak aby każdy dostał płytkę ze zdjęciami/filmikami, ale o szczegóły muszę się jeszcze dopytać.
Im więcej osób się zgłosi tym ciekawsza gra, dlatego piszę wcześniej żeby zostawić czas do namysłu. Zabawa jest naprawdę fantastyczna :)
Na dzień dzisiejszy proponuję dwa terminy do wyboru(mając nadzieję, że pole będzie wolne - właściciel jeszcze nie odpisał):
1. 14 sierpnia (piątek- popołudnie i wieczór z uwagi na pracujących)
2. 22 sierpnia (sobota- całodniowa wycieczka, można jeszcze pozwiedzać okolicę, a być może uda mi się jeszcze załatwić dodatkową atrakcję)
No to teraz do kalendarzy i załatwiać sobie wolne!
Co wy na to? :)
MDH

Post autor: MDH »

Jakby nie patrzec to terminy troche odlegle, ale wstepnie sie pisze - bo i paintball lubie, i Iza mieszka w tamtych okolicach, wiec moze tez by sie przejechala z nami ;)

Edit - i dla mnie lepsza jest sobota - czlowiek prace konczy o 16, pozniej jeszcze po moto trzeba jechac, zebrac sie w kupe + 1.5h dojazdu itp - to nic czasu na zabawe/zwiedzanie nie zostanie.
morissKRK

Post autor: morissKRK »

jestem za sobota :)
z tym ze ja bym dolożyl jakies pole namiotowe w poblizu co by to potem nie musiec wracac tylko jeszcze poimprezować :)
bryś

Post autor: bryś »

Moriss 22 sierpnia to wyjazd do Zdyni, to co trzeba by się na coś zdecydować
Barnaba

Post autor: Barnaba »

Ha! I tu ja się wtrącę- jestem szczęśliwym posiadaczem pola namiotowego!

Nie jest to jeszcze w 100% pewne, ale moglibyśmy się rozłożyć z namiotami na mojej dziewiczej działce w Targoszowie - to w sumie nie jest aż tak daleko.

I propozycja wydaje się być duuużo ciekawsza niż jakikolwiek zlot.
MDH

Post autor: MDH »

Zwlaszcza ze finansowo wyjdzie podobnie - porownywalna kasa na paintball co i wjazd na zlot :P
Ola

Post autor: Ola »

Spróbuję się jeszcze jakoś porozumieć z właścicielem, który dzielnie broni dostępu do siebie, bo jest możliwość po zabawie, na terenie ośrodka zrobienia sobie grilla albo ogniska, a nawet można zamówić prosiaka jeśli byliby chętni. Albo działkę Barnaby puścić z dymem :)
Ola

Post autor: Ola »

Napiszę jeszcze, że równocześnie może grać max 20 osób bo tylko tyle mają tam kompletów do gry. Jeśli byłoby więcej osób, część może grać, część obserwować albo pojechać sobie pozwiedzać i potem na odwrót. Czasu do zastanowienia się jest dużo. Jeśli ktoś już teraz wie, że da radę i jest chętny niech pisze.
morissKRK

Post autor: morissKRK »

no tak, się mnie zapomniało o zlocie :)
ale jedno i drugie interesujące - apdejtujcie na bieżąco co do "strzelaniny" plis :)
Barnaba

Post autor: Barnaba »

Podbijam temat. Jest ktoś chętny? Bo jak nie, to nie jadę do Targoszowa kosić trawy i ścinać drzew. Określcie się po prostu. Może to już gdzieś zostało powiedziane, ale 40 tematów nieczytanych o wypadach po prostu nie chce mi się dzisiaj czytać :D

Pozdro.
MDH

Post autor: MDH »

No a ktory w koncu termin, 14 czy 22? Ja bylbym chetny - przynajmniej na paintball :D
ralfi

Post autor: ralfi »

Jak to się ładnie mówi... "jeśli już" :P to ja obstawiam sobotę 22 :figielek:
Barnaba

Post autor: Barnaba »

Raczej 22. Chodzi o to że jak będzie nas mało to nie ma sensu jechać, przecież nie będziemy grać 2 na 2 :)
Ola

Post autor: Ola »

22 sierpnia aktualnie tylko wchodzi w grę bo zapomniałam, że 17 mam egzamin na prawko na samochód :( W każdym razie ja się tu staram, ładnie wszystko opisuję, a tu takie byle-jakie zainteresowanie?! Wstyd Panie i Panowie!
ralfi

Post autor: ralfi »

No ładnie... Ola ma rację, więc wszystkich jeszcze nie zdecydowanych zachęcam do decyzji ;)
MDH

Post autor: MDH »

To z tego co pobieznie przegladam jest nas dopiero 4? (Ola z Barnaba, ralfi i ja) No i Iza pewnie tez bedzie chetna, ale sama ma glos to sie moze wypowie :P

Malo cos nas - a przeciez skoro na zloty latacie praktycznie co tydzien, to jeden raz mozna by chyba spedzic w inny sposob w milym towarzystwie, czyz nie? :>
bryś

Post autor: bryś »

MrD zloty kończą się we wrześniu a na paintbola pogoda niepewna jest fajna.... błotko itp... Także myślę, że wrzesień będzie zupełnie luźny od zlotów
MDH

Post autor: MDH »

bryś pisze:MrD zloty kończą się we wrześniu a na paintbola pogoda niepewna jest fajna.... błotko itp... Także myślę, że wrzesień będzie zupełnie luźny od zlotów
Niepewna pogoda i blotko jest fajne jak masz sie gdzie umyc itp, a nie pozniej jechac spowrotem 70 km na moto taki... brazowy ^^ No dobra, ale koniec OT - kto chetny niech sie wypowie, moze nam sie uda zebrac jakas mala grupke ;-)
grze

Post autor: grze »

Mamy taki przenośny prysznic... Podzielimy się z Tobą :-)
Ola

Post autor: Ola »

Bryś, paintball leśny ma to do siebie, że jest rozgrywany na otwartym powietrzu (łąka/las itp.) więc pogoda musi być dobra żeby rzeczywiście było fajnie :) Poza tym przy ładnej pogodzie używa się o niebo wygodniejszych letnich kombinezonów, a i nie ma problemów ze sprzętem i widocznością, jak w przypadku dni deszczowych. Poza tym to tylko trochę ponad tydzień od września więc co za różnica? We wrześniu też jest trochę zlotów więc zagorzali zlotowcy będą mogli spokojnie odrobić straty, kuknijcie na przykład tutaj:
http://serwisy.gazeta.pl/motocykle/1,56021,2879518.html
Zablokowany