A4 i inne płatne

Ustawki i wrażenia z jedno i wielodniowych wypadów

Moderator: Mrozo

MDH

Post autor: MDH »

"Blokada" udana, prawie wszystko w milej i sympatycznej atmosferze :) Kto popiera inicjatywe i nie byl niech zaluje :)
ucho78

Post autor: ucho78 »

I ja wrzuce tu swoje zdanie

Generalnie nie popieram tego protestu z zgodze sie tu z Michałem ze ten protest to poprostu wymysł gosci którzy chca pozapierdzielać po 250 km/h po autostradzie i duzo ich to kosztuje. Protest który sie odbył nie wskóra nic. Były reportaże w TV ze Stalexport bezprawnie pobiera opłaty. Czy to cos dało?? NIC !!!! A kto na tym proteście zyska, na pewno nie MY !!!! Wsciekłosc kierowców 4oo spotęguje dodatkową złośc do kierowców 2oo

Co do wypowiedzi MrDeadhead
Michal - co do blokowania A4 - akcja jest dobrze naglosniona, w radiach trabia o tym caly czas, artykuly w wiekszosci portali, w tv tez cos bylo z tego co mi wiadomo, zarzadca autostrady tez dal info na swoja strone, jak ktos ma CB to tez napewno bedzie wiedziec, wiec to nie jest tak ze nagle sobie zablokujemy.
Jak ktos pojedzie a4 to juz naprawde bedzie jego wina ze sie nie stosowal do ostrzezen (bo male szanse zeby nie mial zadnego info przy takim naglosnieniu).
Objazdy sa - juz je w mediach wlasnie podawali jak mozna A4 ominac.
Postaw sie kolego w miesce kierowcy 4oo który przyjechał z pomorza na wakacje do Zakopanego i jest u nas po raz pierwszy. Czy myślisz ze te komunikaty w tv, radio, CB, tak bardzo go nakierują na te objazdy.Bo myśle ze nie !!!!
MDH

Post autor: MDH »

Ucho, uwierz ze to nie wymysl gosci ktorzy chca pozapierdalac, jakbys sie caly czas interesowal tematem, to bys wiedzial skad sie wzielo haslo, i pozniej jacy ludzie na GP to zaczeli prowadzac w zycie (ten protest).

Powiem Ci ze ja np jak bylem w Chorwacji i w radiu podawali komunikaty o objazdach to jakos majac wiedze praktyczna czytania mapy i podstawy rozumienia ang wiedzialem ktoredy jechac i nie wydaje mi sie zeby w polsce to stanowilo niewiadomo jak wielki problem dla ludzi ktorzy siedza za kolkiem (bo niedzielny kierowca by nie robil raczej trasy morze-gory). Zreszta policja sama pozniej zaczela kierowac samochodziarzy na objazdy przez zabierzow itd. No i tak jak mowilem - bylo spore poparcie wsrod kierowcow puszek - ktorzy rowniez z nami stali w korku.

A czy to cos da? No tak, najlepiej nic nie robic i sie wszystkiemu przygladac z boku, bo po co sie mieszac, nie? :[
Awatar użytkownika
Zibi
Administrator
Posty: 4531
Rejestracja: 2 marca 2009, 14:45
Lokalizacja: Libiąż
Motocykl: Honda VTX 1,8
Kontakt:

Post autor: Zibi »

Tak jak się spodziewałem, zdania są podzielone.

Bardzo dobrze, że nie wszyscy śpiewamy jednym głosem w chórze.
Co by to był za kolektyw gdyby wszyscy przyklaskiwali jednemu. Na tym właśnie polega demokracja,
- mam swoje zdanie i głośno o tym mówię.


Pozdrowienia.....
ucho78

Post autor: ucho78 »

OK kolego Z tym ze w Polsce oznakowanie dróg jest masakryczne (patrz sląsk) wszyscy tam jezdzą nie na kierunek np Kraków tylko nr dróg i to samo masz u nas na obwodnicy Chcesz przejechać przez kraków kierując sie gdzies na pólnoc a zjazdów na Kraków masz dokładnie 6 I który tu wybrać ?? Takie własnie zadaje sobie pytanie gosc któremu mówią zeby sobie przez miasto objechał Ne ma zadnego oznaczenia np Olkusz
(bo niedzielny kierowca by nie robil raczej trasy morze-gory


Dlaczego?? Nie rozumiem. Chory jakiś?? Wiem wiem nie wszyscy jestesmy tak bardzo rozgarnienci. Ale cóż....
No tak, najlepiej nic nie robic i sie wszystkiemu przygladac z boku, bo po co sie mieszac, nie?
To dlaczego nie pomóc emerytom i rencistom o podwyższenie im płac. Podjechac pod ZUS i warczeć im tam 3 godziny przed oknami. W korku stali goście którzy jezdzą furami za 500 tyś zł -to co nie stac go na 13 zł za przejazd?? Ma alternatywe jechac za darmo, ale nie chce. Takich i innych przykładów mozna podawać setki z tym ze kierowca moze wbrac płatną lub bezpłatną droge. A rencista ?? Dlatego tego nie popieram tego typu akcji.
Mój post nie mówi ze zgadzam sie z tym ze A4 powinno być płatne. Jest płatne i tyle. Ja jazdze 7000 km miesięcznie 4oo i jestem w stanie jezdzic tak ze nie musze za nią płacic bo jest dla mnie za droga.
Krakor

Post autor: Krakor »

Zacznę od tego, że popieram protest w 100% i nie byłem tam tylko dlatego, że postanowiłem odprowadzić kawałek Mrozo i Mrożonkę w trasę do Kunkowej a niestety było to tego samego dnia i o tej samej godzinie.
Muszę przyznać, że jestem trochę podłamany waszą postawą. Bez dwóch zdań protest słuszny i nawet przygodnie spotkani kierowcy samochodów wypytywali mnie o ten protest i przyklaskiwali. Też mają dość tej autostrady i w zasadzie sami chętnie by tam poprotestowali.
Każda grupa społeczna może doprowadzić do zmian pod warunkiem, że stanowi jedność i występuje w protestach zbiorowych. Nawet z Samoobroną która blokowała drogi w końcu ktoś musiał się dogadać. Natomiast każdy kto nie popiera tego typu akcji kopie tak naprawde pod nami dołki. Z tego co widzę to część nie tylko nie popiera ale o zgrozo jawnie to krytykuje. Taka sytuacja to dopiero jest żer dla ludzi którzy chcą zaszkodzić tej akcji. Zaraz pewnie pojawią się reportarze odwracające kota ogonem, że to nieliczni organizują strajki a większość jak najbardziej popiera jakże "niskie" ceny i generalnie kochają Zarząd A4-ki.
Każdy może mieć swoje zdanie ale należy uważać co się mówi publicznie. Na tej samej zasadzie można mieć osobiste wątpliwości co do sposobu funkcjonowania firmy w której się pracuje ale opowiadanie o tym publicznie jest niedopuszczalne bo niszczy się w ten sposób stanowiska pracy swoje i kolegów.
Część z Was pewnie się obrazi ale tak już mam, że nie lubię owijać w bawełnę i mówię co myślę.
Korba

Post autor: Korba »

Krakor, przeczytaj jeszcze raz - krytykujemy sposob,a nie przedmiot protestu - możecie się dalej rzucać jak wsze na łańcuchach z MDH,ale nie przekonacie,ze to madry pomysl. zawsze sie mowi o kierowcach przyklaskujacych,ale protestujacy pewnie nie przyznają się,jesli uslyszeli z samochodu "a wpier*ol byś nie chciał?". nie zabieram więcej głosu,napisałem już wszystko,wystarczy czytać. kilka razy nawet.pozdrawiam


edit: sposoby: czytaj wyzej. nic nie organizuje,nie mam potrzeby. gdy za drogo,nie jadę-robię tak od 4 sezonów i żyję
Ostatnio zmieniony 2 sierpnia 2009, 00:21 przez Korba, łącznie zmieniany 2 razy.
MDH

Post autor: MDH »

Michał pisze:możecie się dalej rzucać jak wsze na łańcuchach z MDH
Lol, ales wymyslil powiedzonko :D Pozatym bynajmniej sie na nikogo nie rzucam, tylko wyrazam swoje zdanie na ten temat ;)
Michał pisze:zawsze sie mowi o kierowcach przyklaskujacych,ale protestujacy pewnie nie przyznają się,jesli uslyszeli z samochodu "a wpier*ol byś nie chciał?".
Jakbys byl w temacie bardziej i czytal co pisze (pisalem o sporym poparciu, a nie calkowitym) to bys wiedzial ze nie wszyscy kierowcy byli zadowoleni - ale byli przynajmniej o tym poinformowani. I jesli ktos naprawde pyskowal na bramkach to motocyklisci starali sie go puszczac. Tak samo jak bylo kilka akcji ze puszkarze chcieli sie bic, ale policja zalagodzila sytuacje.

Co do calej akcji - owszem bylo paru ktorzy musieli sobie postrzelac z wydechow, i poszpanowac na kole, ale wsrod kazdej grupy musza znalezc sie idioci, taki juz los.

Michal, skoro krytykujesz sposob protestu, a nie przedmiot, to moze sam przedstawisz jakis swoj pomysl na probe rozwiazania tego problemu i moze co wiecej - sprobujesz to zorganizowac? Jesli bedzie to dobry pomysl to uwierz, napewno znajda sie ludzie ktorzy Cie popra :)
Pitbull

Post autor: Pitbull »

ucho78 pisze:Generalnie nie popieram tego protestu z zgodze sie tu z Michałem ze ten protest to poprostu wymysł gosci którzy chca pozapierdzielać po 250 km/h po autostradzie i duzo ich to kosztuje
Byłem, widziałem i powiem wam Panowie, że moim zdaniem jesteście w błędzie.
Nie bierzecie jednego pod uwagę - budujemy autostrady oj budujemy na potęgę :)
Zaraz będzie jedynka z Katowic do Częstochowy i dalej, czwórka do Wrocławia i granicy oraz w przeciwnym kierunku, za kilka lat chcąc dojechać do Wawy lub Rzeszowa szybko pozostanie tylko autostrada.
A 4 jest tylko początkiem, jeśli uda się tutaj uda się wszędzie, skoro zniosą opłaty będzie precedens i na innych autostradach też moto będzie bez opłat (fajnie by było nie)
Krakor pisze:Bez dwóch zdań protest słuszny i nawet przygodnie spotkani kierowcy samochodów wypytywali mnie o ten protest i przyklaskiwali


Rozmawiałem z kierowcami, nikt nie miał pretensji, może niektórzy byli zdenerwowani ale nikt, powtarzam nikt nie rzucał mięsem, większość okazywała sympatię, bardzo miło było.
A gdzieś trzeba zacząć, gdyby 30 lat temu pewien facet nie przeskakiwał przez płot w stoczni pewnie dzisiaj nie posiadałbym moto.
Awatar użytkownika
Mador
Posty: 1266
Rejestracja: 15 marca 2009, 19:02
Lokalizacja: Swiątniki G/Kraków
Motocykl:
Kontakt:

Post autor: Mador »

. . . tylko ty i twój motor. Jeśli raz spróbujesz . . . . nigdy tego nie porzucisz . . . .
Pitbull

Post autor: Pitbull »

ucho78

Post autor: ucho78 »

Po głębszych analizach i przeczytaniu mnóstwa artykułów na ten temat chyba troszke zmieniam moje zdanie co do tej blokady

Mrdeadhead sorki ze naskoczyłem troszke na ciebie ale pierwsze odczucia co do tego pomysłu miałem bardzo na NIE

A tak ogólnie to pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Mador
Posty: 1266
Rejestracja: 15 marca 2009, 19:02
Lokalizacja: Swiątniki G/Kraków
Motocykl:
Kontakt:

Post autor: Mador »

Sorki że nie na temat w tym temacie ale....ja dziś o mało nie wpierd....gostkowi na węźle opatkowickim... :mysli: Skurwiel cwany omijał korek pasem awaryjnym na prawym kierunku (że niby zjeżdża) a w ostatnim momencie chciał się wrąbać przede mnie :[ .....Ni hu hu....tak cwaniaczka zablokowałem, że chcący nie chcący zjechać na Kraków musiał :glupek:
A jeśli o tę akcję chodzi :mysli: to cóż.... też mam kapecke mieszane uczucia.Dziś widziałem dwa plastiki jak najpierw na jednym kole na zwężce na A4 leciały (puszkarze patrzą na takich przygłupów i wyrabiają sobie zdanie o ogóle motocyklistów :[ a potem zawracali co jest już zupełnie nie usprawiedliwialne (również na zwężce) Tak się składa że mam w busie CB radio i miałem przy tych okazjach usłyszeć opinie innych urzytkowników...MASAKRA... Ogólne racją jest że motor w o wiele mniejszym stopniu zużywa nawierzchnię,a koncesionariusze obławiają się naszym kosztem ale tak naprawdę ileż my,właściciele chopperków tą autobaną latamy?! Na pewno podoba mi się solidarność grupy....i pomysł obniżenia kosztów....ale głównie podoba mi się to jako idea i walka o "swoje" :nerwus: Natomiast boję się konsekwencji jakie mogło by takie zniesienie opłat spowodować,gdy gówniarze będą sobie z autostrady tor wyścigowy robić..... :stres: (Ucho....ja też nawijam podobne kilometry puszką miesięcznie jak Ty)
. . . tylko ty i twój motor. Jeśli raz spróbujesz . . . . nigdy tego nie porzucisz . . . .
MDH

Post autor: MDH »

Podbijam temat. Na jutro tez jest planowana mala wycieczka krajoznawczo-turystyczna do Chrzanowa ;) Zbiorka o 18.15 pod Rohatyna w Kryspinowie - jesli ktos reflektuje. Ja sie wybiore, o ile nie bedzie jakos parszywie deszczowo jutro. Zwolennikow akcji zapraszam :)
MyDarkCruiser

Post autor: MyDarkCruiser »

Ja A4 omijam, ale to nie znaczy że nie leży to w moim interesie aby się tam pokazać. Może dzięki temu nie usłyszę już na parkingu: "Opłata jak za samochód 12PLN, nie mam w systemie motocykla jako odrębnej pozycji. Przykro mi."
Zdenerwować kierowców możemy jeśli nie będziemy konsekwentni, jesteśmy grupą indywidualistów ale zrzesza nas jakiś cel. Pamiętajcie że bierność nie leży w naszej polskiej naturze.

Pozdrawiam za 6,5PLN i 6,5PLN
MDC
Pitbull

Post autor: Pitbull »

No to lecimy Panowie :brawo:
Majster666

Post autor: Majster666 »

chyba ze padac bedzie :P
Bartek

Post autor: Bartek »

To ja też się postaram być. Poprotestuje se ... a co!?
Ola

Post autor: Ola »

Dakota

Post autor: Dakota »

Zablokowany