CHOPPERS CLUB MAŁOPOLSKA - Regulamin

Regulamin Choppers Club Małopolska.

Choppers Club Małopolska (CCM) został założony z pasji do motocykli i ma skupiać wokół siebie przyjaciół i pasjonatów, a nie przypadkowe osoby. Chcemy być grupą ludzi podejmujących wspólnie decyzje, wspierających się, polegających na sobie i wzmacniających przyjaźń. Chcemy razem spędzać czas głównie na wycieczkach motocyklowych. Członkowie CCM powinni darzyć się wzajemnym szacunkiem i zaufaniem. Bezinteresownie pomagać sobie w miarę swoich możliwości. Przynależność do CCM jest dobrowolna. Członkiem CCM może zostać każdy kto spełnia wymogi tegoż regulaminu i zobowiązuje się do przestrzegania zasad w nim zawartych.

Aby każdy z obecnych i przyszłych członków naszej grupy wiedział czego może oczekiwać od grupy i czego się po nim spodziewamy, stworzyliśmy tenże regulamin, który jest krótkim zbiorem zasad jakie obowiązują wszystkich członków CCM.

1. Choppers Club Małopolska nie jest klubem motocyklowym w rozumieniu Kongresu Klubów Motocyklowych i nie posiada barw klubowych, posiada natomiast swój znak graficzny, uwidoczniony w nagłówku forum. Szanując zasady obowiązujące w świecie klubów motocyklowych, a równocześnie będąc FORUM, a nie KLUBEM, użytkownicy forum CCM nie obszywają pleców kurtek, kamizelek itp. znakiem graficznym forum lub choćby samą nazwą, co mogłoby zostać odebrane jako "barwy klubowe”. Logo CCM może być naszywane z przodu kurtki/kamizelki lub na ramieniu.

2. Głównym i najważniejszym warunkiem przyjęcia do CCM jest posiadanie motocykla typu chopper/cruiser lub jazda z osobą posiadającą taki motocykl i należącą do CCM. Ponadto członek CCM musi być osobą pełnoletnią. Nowi użytkownicy forum aby uzyskać pełen dostęp, powinni pojawić się na spotkaniu bądź wyjeździe CCM przedstawiając się swoim nickiem. Osoby takie jeżeli spełniają wymogi regulaminu zostają "wprowadzone" przez aktywnego członka forum, który wysyła w tym celu PW do Administratora podając w treści nick osoby którą rekomenduje. Aktywacji kont dokonuje Administrator forum po otrzymaniu powiadomienia.

3. Każdy członek CCM powinien pamiętać, że należąc do grupy poprzez swoje zachowanie na drodze lub na zlotach organizowanych przez różne kluby lub stowarzyszenia motocyklowe oraz na imprezach organizowanych przez CCM, reprezentuje całą społeczność CCM. Osoby, których zachowanie może szkalować dobre imię CCM zostaną usunięte z forum.

4. CCM jest internetowym forum motocyklistów i jako takie nie planuje zrzeszać się i formalizować w jakiejkolwiek formie. Wszelkie wątki wywołujące dyskusje na temat ewentualnego formalizowania się CCM-u mogą zostać usunięte przez Administratora.

5. Członkowie CCM, są zobowiązani do finansowania koniecznych wspólnych wydatków grupy. Wydatkiem takim jest m.in. utrzymanie domeny i serwera. Każdy z członków grupy w terminie do 30 listopada zobowiązany jest do uiszczenia opłaty w wysokości 10punktów u osoby wyznaczonej do ich zbierania podczas „spotkań cyklicznych”. Nie uiszczenie opłaty w wyznaczonym terminie spowoduje zablokowanie konta na 3 miesiące. Nie uregulowanie opłaty w ciągu tych 3 miesięcy, powoduje trwałe usunięcie konta z forum.

6. Narzędziem wspomagającym komunikację w grupie jest forum internetowe pod adresem: www.choppers-club-malopolska.pl , jednakże najważniejsza jest wspólna jazda, a nie nabijanie postów na forum. Forum ma służyć umawianiu wyjazdów, dzieleniu się wiedzą na tematy motoryzacyjne, relacjonowaniu odbytych wycieczek (zdjęcia, komentarze, itp.).

7. CCM nie użycza swojego logo i/lub nazwy do patronowania imprezom masowym, firmom, osobom, organizacjom zewnętrznym itp. Logo CCM jest wewnętrznym "oznaczeniem" użytkowników forum i funkcjonuje wyłącznie dla celów identyfikacji użytkowników.

8. Nie potrzebujemy członków, którzy tylko komentują to, co inni wspólnie przeżywają, a sami nigdy nie biorą udziału w wyjazdach. Osoby o zerowej aktywności w wyjazdach zostaną wykluczone z CCM. Użytkownikom, którzy przez 3 miesiące nie zalogowali się na forum, zostanie zablokowany dostęp,a po czasie dwóch tygodni bez reakcji zainteresowanego, zostanie usunięte konto . Jeżeli ktoś, z jakichkolwiek powodów przewiduje, że przez najbliższe 3 miesiące lub więcej nie będzie miał dostępu do forum, a ma zamiar nadal uczestniczyć w życiu grupy, powinien poinformować o tym Administratora poprzez PW, aby zapobiec usunięciu swojego konta.

9. Członkowie CCM mają obowiązek jeździć bezpiecznie i opanować umiejętność jazdy w grupie, tzw. „szachownica”. Osoby nie potrafiące dostosować się do reszty grupy i narażające bezpieczeństwo innych uczestników ruchu zostaną wykluczone z CCM.

10. Ustalenia Walnego Zebrania są wiążące bez względu na frekwencję. Uchwalone zasady, które określa niniejszy regulamin nie podlegają dyskusji.

11. Osoby, które nie zgadzają się z zasadami CCM powinny odejść lub nie przystępować do forum.

Rejestrując się na witrynie „CHOPPERS CLUB MAŁOPOLSKA”, zwanej dalej „my”, ”nas”, „nasza”, „CHOPPERS CLUB MAŁOPOLSKA”, „https://www.choppers-club-malopolska.pl”, akceptujesz wyszczególnione poniżej postanowienia. Jeśli ich nie akceptujesz, opuść to miejsce, naciskając przycisk „Nie akceptuję”. Administracja witryny „CHOPPERS CLUB MAŁOPOLSKA” ma prawo w dowolnym czasie zmienić poniższe postanowienia, informując cię o zmianach, niemniej wskazane jest, aby użytkownicy sami regularnie zaglądali do tego regulaminu. Korzystanie z witryny „CHOPPERS CLUB MAŁOPOLSKA” po zmianach regulaminu oznacza, że akceptujesz te zmiany ze wszelkimi konsekwencjami prawnymi.

Nasze fora zwane też „one”, „ich”, „je”, „phpBB software”, „www.phpbb.com”, „phpBB Limited”, „phpBB Teams” działają w oparciu o oprogramowanie wykorzystujące technologię phpBB, która jest środowiskiem typu witryny (bulletin board), wydane na licencji „GNU General Public License v2” zwanej też „GPL”. Oprogramowanie jest dostępne do pobrania ze strony www.phpbb.com. Oprogramowanie phpBB tylko ułatwia dyskusje przez internet, a jego autorzy nie kontrolują tekstów zamieszczanych w internecie za jego pomocą. Więcej informacji o phpBB można znaleźć na stronie https://www.phpbb.com/.

Akceptujesz zakaz publikowania wypowiedzi o charakterze obraźliwym, oszczerczym, propagującym treści niezgodne z polskim prawem lub naruszającym cudze prawa autorskie i dobra osobiste. Naruszenie tego zakazu może skutkować dla ciebie całkowitym zablokowaniem dostępu do tej witryny, a twój dostawca internetu zostanie powiadomiony o twoim niewłaściwym zachowaniu. Wyrażasz zgodę na to, że „CHOPPERS CLUB MAŁOPOLSKA” może w każdej chwili usunąć, zmienić, przenieść lub zamknąć każdy twój temat, post. Wyrażasz zgodę na zapisywanie wszystkich podanych przez ciebie informacji w naszej bazie danych. Informacje te nie będą przekazywane nikomu bez twojej zgody, ale ani „CHOPPERS CLUB MAŁOPOLSKA”, ani phpBB nie ponosi odpowiedzialności za włamania do witryny, podczas których może dojść do kradzieży danych.