El Mariachi i szlakiem Lemków 26-28 maj 2017

Ustawki i wrażenia z jedno i wielodniowych wypadów

Moderator: Mrozo

jasioC

El Mariachi i szlakiem Lemków 26-28 maj 2017

Post autor: jasioC »

Już mogę z całą pewnością dodać, że zagra nam na gitarrrrrze gość z Meksyku - czyli wieczory z gitarrrrrą i sombrerem oraz muzyka z patyka.


W ubiegłym roku wpadł nam do głowy pomysł rajdu po łemkowszczyźnie czyli Beskid Sądecki i Niski. Jest to region często pomijany w "wypadach" ale na pewno warty szerszego poznania.
Ponieważ obszar zamieszkiwania Łemków jest dość duży i słabo skomunikowany postanowiliśmy podzielić zwiedzanie na trzy części, zaczynając od wschodu a kończąc na Bieszczadach.

wyjazd w piątek 26.05 godz. 16,00 BP Wieliczka
Trasą A4 przez Brzesko potem DK75 przez Nowy Sącz do Tylicza
przyjazd około 19-tej

wieczorem impreza przy ognisku, grilu itp Zaopatrzenie we własnym zakresie.
Koszt drewna do wspólnego rozliczenia.

W sobotę śniadanie około 8,00
wyjazd krajoznawczy około 9,00
trasa: https://goo.gl/maps/z8HH3wUa1Nt
obiad w Ropie
Przyjazd około 17,00

Wieczorem impreza z niespodzianką ( na razie) ale będzie na ostro
możliwe zamówienie jagnięcia lub prosiaka na rożnie - koszt około 400 zł

Niedziela 28.05
śniadanie około 9,00
wyjazd około 10,00
trasa: https://goo.gl/maps/dTki1Dc94722
ze zwiedzaniem połączona
po drodze obiad i do domku ...

Link do noclegów: http://www.willaprzypotoku.pl/

Noclegi każdy zamawia sam ( na hasło CCM ) tak jak i inne dodatkowe koszty jak np. śniadania i obiady. Liczba tzw. małżeńskich pokoi ograniczona. Koszt spania 40-45 zł/os./dzień
Ewentualnie za moim pośrednictwem.

Jak zabraknie łóżek w tym pensjonacie to poszukamy coś obok. Jest kilka w różnych cenach i standardach.

link do stronki informacyjno-krajoznawczej: http://www.drewniana.malopolska.pl/?page=obiekty&typ=2


I to by było na razie.
Ostatnio zmieniony 13 czerwca 2017, 16:47 przez jasioC, łącznie zmieniany 18 razy.
Janusz1

Post autor: Janusz1 »

Tamte strony jakoś mniej mi są znane więc się zapoznam z przyjemnoscią! Ups ..... z Krysią....ups .... Miało być z przyjemnością się zapoznamy z Krysią!!! Ups... Nie my.... tylko ja się z Krysią ... zapoznałem... juz 35 lat temu! Coś dziś nie idzie mi jasne precyzowanie więc po prostu się zapiszę:

1. Janusz1 + Krysia
jasioC

Post autor: jasioC »

1. Janusz1 + Krysia
2. JasioC + EwaC
Janusz1

Post autor: Janusz1 »

Ostro - powiadasz! Czyli np. papryczkowo??? Mam wobec tego pomysła na tzw. "temat przewodni! Niezłego pomysła! A zamówiłeś już pogodę??? Ale jedno pytanie? Zamierzamy lenić się do 10-tej czy 11-tej??? Jadę by pojeździć! Lenię się w chałupie! Wolę po trasie mieć więcej czasu. Tak więc przyśpiesz chłopie śniadanie i wyjazdy! 0900 to max wyjazd. Albo będziesz mnie gonił po trasie!!! Powiedziałem dziś Ani i Wojtkowi więc lista choć powoli to się wypełnia:
1. Janusz1 + Krysia
2. JasioC + EwaC
3. WojtekBMW + Ania
_______________
jasioC

Post autor: jasioC »

OK
przeedytuję rozkład jazdy ale nie byłbym takim optymistą ... jeśli chodzi o niedzielę :rotfl:
Dodałem również dalsze informacje o noclegach.
Ostatnio zmieniony 30 marca 2017, 19:21 przez jasioC, łącznie zmieniany 2 razy.
jasioC

Post autor: jasioC »

1. Janusz1 + Krysia
2. JasioC + EwaC
3. WojtekBMW + Ania
4. goście niespodziankowi 2 szt.
jasioC

Post autor: jasioC »

Już mogę z całą pewnością dodać, że zagra nam na gitarrrrrze gość z Meksyku - czyli wieczory z gitarrrrrą i sombrerem oraz muzyka z patyka.
Janusz1

Post autor: Janusz1 »

No to jak dodamy tequilę to będzie "NIEZŁY MEKSYK" Rozumiem, że sombrerro u panów obowiązkowe !!!
Awatar użytkownika
Dzida
Posty: 465
Rejestracja: 16 czerwca 2010, 21:05
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: Yamaha Vstar 1100
Kontakt:

Post autor: Dzida »

1. Janusz1 + Krysia
2. JasioC + EwaC
3. WojtekBMW + Ania
4. goście niespodziankowi 2 szt.
5. Dzida
Motocyklistę zrozumie tylko pies wystawiający pysk za okno jadącego samochodu.
zbychu40

Post autor: zbychu40 »

1. Janusz1 + Krysia
2. JasioC + EwaC
3. WojtekBMW + Ania
4. goście niespodziankowi 2 szt.
5. Dzida
6.Zbychu40
jasioC

Post autor: jasioC »

Jak ktoś chciałby tylko na sobotę to możemy umówić się w Uściu Gorlickim około 11-tej pod cerkwią są ewentualnie niech się kontaktuje że Sztygarem. On będzie w okolicach Krakowa około 10-tej.
Miejsc jest jeszcze kilka.
Awatar użytkownika
Sztygar
Posty: 938
Rejestracja: 1 maja 2011, 12:06
Lokalizacja: Bytom
Motocykl: Harley Davidson
Kontakt:

Post autor: Sztygar »

Dzięki wszystkim za wspaniały wypad i bajeczną zabawę.
Było naprawdę S U P E R !
Myśla , że foto robione przez Dzide i filmiki kręcone przez Janusz1 powiedzą same za siebie luzik
Toć to istna zabawa karnawałowa z przebierankami :>

Jasio C !
Dzięki żeś zorganizował wspólne spotkanie które łączyło towarzystwo a nie dzieliło :brawo: :brawo: :brawo:
Witom ze Ślunska!
Awatar użytkownika
Dzida
Posty: 465
Rejestracja: 16 czerwca 2010, 21:05
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: Yamaha Vstar 1100
Kontakt:

Post autor: Dzida »

Brawo, brawo Jasio C za bezbłędne obwiezienie nas po Beskidzie Sadeckim i urokliwych cerkwiach i to bez jakichś GPS-ów!! Wprawdzie znowu nas strażacy zawrócili :lol: ale to mozna zaliczyć jako kolejny punkt z listy atrakcji które nam zaserwowałeś!
Dziekuję wszystkim uczestnikom za nieprawdopodobny spontan, luz i prawdziwą zabawe bez podtekstów.... Jednak można - ostatniej butelki nie otwierac!
Miejsce ze świetnymi warunkami, pogoda cudowna, widoki fantastyczne!!
Miło bawić sie z ludzmi obdażonymi fantazją ! Dziekuję!
Motocyklistę zrozumie tylko pies wystawiający pysk za okno jadącego samochodu.
jasioC

Post autor: jasioC »

dzięki wszystkim uczestnikom za spontaniczną zabawę, a w szczególności naszym meksykańskim gościom.

było zarąbiście
Awatar użytkownika
Zibi
Administrator
Posty: 4535
Rejestracja: 2 marca 2009, 14:45
Lokalizacja: Libiąż
Motocykl: Honda VTX 1,8
Kontakt:

Post autor: Zibi »

I to nazywa się fajny wyjazd - brawo Wy jak najbardziej. :okok: :okok: :okok:
Czekamy na relację medialną w takim razie. :)
zbychu40

Post autor: zbychu40 »

Dzięki organizatorowi- Jasio C i Wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas i jazdę po ok.Krynicy.Tylicza.Dotleniliśmy płuca świeżym , górskim powietrzem a że troszke nadwyręnżyliśmy wątroby to drugorzędna sprawa.Dzięki naszym gościom z ,,Meksyku " za przybycie .Było naprawdę integracyjnie i miło sie spotkać. :>
Janusz1

Post autor: Janusz1 »

Ja też wszystkim dziękuję za wspólną jazdę i zabawę!!! Było super!!! Pracuję nad filmem i mam nadzieję że się Wam spodoba!!!
Janusz1

Post autor: Janusz1 »

Filmik jest w Galerii ale i tu wrzucam bo niektórzy pytają.

https://drive.google.com/open?id=0B31A9 ... WlNbURxWlk

Myślę, że późną jesienią będzie powtórka!!!
ODPOWIEDZ