koniki i ognisko 17.05.

Ustawki i wrażenia z jedno i wielodniowych wypadów

Moderator: Mrozo

Szereny

koniki i ognisko 17.05.

Post autor: Szereny »

Propozycja dla tych, którzy chcą odwiedzić ostatnio podziwiany zamek na Ogrodzieńcu (tam, gdzie stanęliśmy na całe 5 minut w drodze z Częstochowy ;P ), zapalić jakieś małe ognicho, a dla trzech osób jest możliwość, w międzyczasie, wyjazdu na konną przejażdżkę po okolicy... a okolica piękna :D Ze stadniny, gdzie jest miejsce na ognisko, jest pół godzinki jazdy (konno) na wspomniany zameczek.

Ktoś reflektuje? Tylko trzeba się decydować i deklarować szybko. Wypada uprzedzić właściciela, ilu będzie miał gości i kto się pisze na jazdę.
Jazda - 30zł/h. Teren. Dwa hucuły i jeden arab do dyspozycji. Przy dłuższych trasach cena do negocjacji.

Dojazd:
Droga na Częstochowę i dojazd do Ogrodzieńca. Dalej do Karlina (miejsce docelowe). Ew. gdzieś przez Zawiercie.

P.S. Nie muszę wspominać, że zostały dwa miejsca na jazdę konną :> Ja się piszę obowiązkowo i jadę nawet wówczas, jeśli nikt inny nie będzie chętny. Instrukcje dotarcia autobusem na miejsce już mam :D
Ostatnio zmieniony 7 maja 2009, 22:37 przez Szereny, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Konik
Posty: 605
Rejestracja: 1 marca 2009, 16:52
Lokalizacja: Lubień
Motocykl: V-star
Kontakt:

Post autor: Konik »

Hmm "koniki i ognisko" coś mi to mówi... :D
Pomysł super tylko nie wiem jak z czasem będzie, zobaczymy.
Awatar użytkownika
Mrozo
Administrator
Posty: 1447
Rejestracja: 2 marca 2009, 19:42
Lokalizacja: Modlniczka
Motocykl: HD FXDC
Kontakt:

Post autor: Mrozo »

Ja i Mrozonka piszemy sie na wyjazd
Przy czym ja z opcja koniki a Mrozonka opcje jedynie ogniskowa ;)

Szereny szukaj jezdzca, ktory przygarnie Cie na swojego mechanicznego rumaka :)
Zycie jest sztuka pozytywnego myslenia
Szereny

Post autor: Szereny »

Niniejszym ogłaszam:
Szukam :lol:
bryś

Post autor: bryś »

myślę, że i my z grze bylibyśmy wstępnie zainteresowani. Co do koników nie jeździmy, więc zdecydować możemy się w ostatniej chwili. :>
don

Post autor: don »

My ten weekend odpadamy - następny bardzo chętnie
Diobeł

Re: koniki i ognisko 10.05.

Post autor: Diobeł »

Szereny pisze: zamek na Ogrodzieńcu (tam, gdzie stanęliśmy na całe 5 minut w drodze z Częstochowy ;P ),
A to nie było czasem w Olsztynie ????
Awatar użytkownika
Zibi
Administrator
Posty: 4531
Rejestracja: 2 marca 2009, 14:45
Lokalizacja: Libiąż
Motocykl: Honda VTX 1,8
Kontakt:

Post autor: Zibi »

Szereny pisze:zamek na Ogrodzieńcu (tam, gdzie stanęliśmy na całe 5 minut w drodze z Częstochowy
Szereny, zauważył już Diobeł, że diabeł tkwi w szczegółach,
Oczywiście, że to 5 minut było w Olsztynie,
myślę że to jednak nie koliguje z twoją propozycją.
Ja na razie nie powiem nic na temat mojego wyjazdu, jak zwykle decyzja w ostatniej chwili.
Awatar użytkownika
Miki
Posty: 4905
Rejestracja: 26 marca 2009, 15:21
Lokalizacja: Krakow
Motocykl: Honda VTX 1300 R
Kontakt:

koniki ognisko 10.05

Post autor: Miki »

:lol: witam wszystkich ,wstepnie zglaszam sie na zlocik luzik
SERVO PER AMIKECO IPA KRAKOW. ,, w milosci pragniesz by Ci wierzono;w przyjazni by Cie rozumiano,,,,,
Awatar użytkownika
Mrozonka
Posty: 397
Rejestracja: 19 marca 2009, 21:56
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: Mroza harley
Kontakt:

Post autor: Mrozonka »

Ja bym chciała wiedzieć o której byśmy się spotykali na ten wyjazd w niedzielę...? Muszę wiedzieć najpóźniej do jutra wieczorem. Jakieś propozycje?
Mrożonka - Plecaczek.
Szereny

Post autor: Szereny »

Uwaga!! Wiadomość z ostatniej chwili.
Do stadninki się rajd zjeżdża w tą niedzielę, więc propozycja przełożenia na następną. Wszystkim pasuje?? Pomijam fakt, że podobno w tą niedzielę ma padać ;)

Ogrodzieniec, to nazwa zamku, nie miejscowości :P
voiteck

Post autor: voiteck »

Na niedziele 17.05 to ja bym sie wstepnie pisal (o ile mnie na delegacje nie wysla).

Kolo zamku w Ogrodziencu jest park linowy http://www.adrenalinapark.pl/ nawet fajna sprawa.

Zamek a w zasadzie riuny tez w porzadku ale najlepsze jest jedzenie w pobliskiej restauracji przed wejsciem do zamku... oczywiscie to troche koliduje z ogniskiem i kielbaska ;-) ale naprawde polecam bogracz, gulasz albo bigos w chlebie.

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Mrozo
Administrator
Posty: 1447
Rejestracja: 2 marca 2009, 19:42
Lokalizacja: Modlniczka
Motocykl: HD FXDC
Kontakt:

Post autor: Mrozo »

Nam przelozenie terminu pasuje :)
Zycie jest sztuka pozytywnego myslenia
Lola

Post autor: Lola »

Niedawno byłam w Ogrodzieńcu właśnie na motorku i zamek jest śliczny!jeśli ktoś lubi takie rzeczy:)w okolicy są też fajne skałki przypominające wielbłąda :) Jest tam też sala tortur i dyby , w których można sobie zrobić zdjęcie:) W ogóle był tam kręcony film Zemsta:) Ten zamek jest lepiej zachowany niż zamek w Olsztynie. Jeśli ktoś lubi starocie to w tamtych okolicach jest sporo zamków jest to tzw szlak Orlich Gniazd .
Można sobie zrobić fajną trasę : Smoleńsk, Skałke Okiennik Wielki, Mirowice, Bobolice, Olsztyn pod Częstochową i właśnie Ogrodzieniec-jakby ktoś był zainteresowany to podam dokładniejsze szczególy trasy:)
Szereny

Post autor: Szereny »

Ogrodzieniec znam, nie raz przyszło mi na nim/w nim nocować :)
Karczma o której pisze Voiteck, to chyba ta, na którą bezskutecznie próbowałam ostatnio towarzystwo namówić :P
Zawsze, zamiast ogniska, można zrobić mały piknik pod zamkiem i rozłożyć się pokotem na polance :) Na spokojnie delektować się będzie można specjałami z karczmy, później pół godzinki dla słoninki - znaczy sjesta ;) A dla chętnych zwiedzanie zamku, skałek i okolicy - wedle uznania. Coś mi się widzi, że chyba jest to lepszy plan, niż siedzenie przy ognisku ;) Na pewno ciekawszy. A towarzystwo konne spokojnie może dojechać pod zamek na czterokopytnych :lol:
Awatar użytkownika
Mrozo
Administrator
Posty: 1447
Rejestracja: 2 marca 2009, 19:42
Lokalizacja: Modlniczka
Motocykl: HD FXDC
Kontakt:

Post autor: Mrozo »

Zmien w takim razie Szereny date w temacie opisu i moze zaproponuj godzine wyjazdu? ;)
Zycie jest sztuka pozytywnego myslenia
grze

Post autor: grze »

Gwoli ścisłości - powymądrzam się trochę - Ogrodzieniec to miejscowość a niedaleko niej
znaduje się miejscowość Podzamcze w której to znajduje się zamek Ogrodzieniec :-)
I jest to 5 minut od Zawiercia. Niedaleko (z 15 minut na moto) znam bardzo fajne pole namiotowe - full wypas bo i parking strzeżony, i prysznice z gorącą i bar ze sniadaniami i piwkiem i miejsce na ognisko...
No ale za tydzień to my raczej nie damy rady bo będziemy w trójkę...
Awatar użytkownika
Mador
Posty: 1266
Rejestracja: 15 marca 2009, 19:02
Lokalizacja: Swiątniki G/Kraków
Motocykl:
Kontakt:

Post autor: Mador »

Lola pisze:Jest tam też sala tortur i dyby , w których można sobie zrobić
....no!!!! Jestem Za...Tylko kogo tam zamkniemy w tych "dybach" ?!?!?!? :radocha: Hmmm....najpierw zatrzaśniemy tam Mrozo...a potem to się zobaczy :lol: jestem za tym żeby to był któryś z plecaczków :P Mrozo...to tak dla zmyły :)
. . . tylko ty i twój motor. Jeśli raz spróbujesz . . . . nigdy tego nie porzucisz . . . .
Szereny

Post autor: Szereny »

Mador, lepiej uważaj, bo jak się plecaczki zezłoszczą, to będziesz pierwszym pretendentem do tytułu głównego użytkownika dyb :lol:

Kurcze, grze, szkoda ... :( Nie da się czegoś wykombinować ? Albo zabrać latorośl? (Nie krzyczeć!! Nie znam się!! Kompletny brak doświadczenia, tylko pytam!!!)
Niestety, rajdu nie jestem w stanie przesunąć :( Jeszcze nie mam takich wpływów :P

Co do nazewnictwa, to korzystam z ogólnie przyjętego. Zawsze jak jeździłam na ten zamek, mówiło się, że jedziemy do Ogrodzieńca.
Jeśli chodzi o ognisko, jak tylko będą chętni, to przy stadninie spokojnie możemy je palić. Jak ktoś się uprze i będzie chciał zostać do poniedziałku, to domek do wynajęcia i miejsce noclegowe też są :>
Pomyślałam jednak, że skoro i tak tam posiedzimy tak ze dwie godzinki, to warto by było się czymś zająć. A przy zamku jest co robić. Dla leniuchów - dobre, porządne jedzonko. Dla aktywnych - spacer po zamku i skałkach. Dla wygodnych - zielona łączka i przyjemna drzemka. Do wyboru, do koloru :)

Biorąc pod uwagę entuzjazm Madora do dyb, zwiedzanie zamku chyba jest obowiązkowe :P Więc z powodzeniem można się tam rozłożyć na dłużej :)

Godzinę podam jak tylko będę miała potwierdzenie rezerwacji godziny wierzchowców. Ile czasu zajmie dojazd na miejsce? Tak plus minus?

I czy ktoś jeszcze podejmie wyzwanie i chce się przesiąść na godzinkę na bardziej indywidualne wierzchowce, niż te znane, metalowe?? :mysli:
Awatar użytkownika
Mador
Posty: 1266
Rejestracja: 15 marca 2009, 19:02
Lokalizacja: Swiątniki G/Kraków
Motocykl:
Kontakt:

Post autor: Mador »

Szereny pisze:Biorąc pod uwagę entuzjazm Madora do dyb
....ale ja jestem zwolennikiem "zadybowywania" raczej płci pięknej!!!!! I tak mi sie wydaje że większość Użytkowników forum tez tak myśli !!! A tak w ogóle to sie pogubiłem.Mówicie o Ogrodzieńcu za tydzień? Czy w tę...najbliższa(10.05) niedzielę ?
. . . tylko ty i twój motor. Jeśli raz spróbujesz . . . . nigdy tego nie porzucisz . . . .
Zablokowany