Kilkudniowe i dłuższe wyjazdy.

Ustawki i wrażenia z jedno i wielodniowych wypadów

Moderator: Mrozo

Awatar użytkownika
Zibi
Administrator
Posty: 4519
Rejestracja: 2 marca 2009, 14:45
Lokalizacja: Libiąż
Motocykl: Honda VTX 1,8
Kontakt:

Kilkudniowe i dłuższe wyjazdy.

Post autor: Zibi »

Przykładowa lista niezbędnych rzeczy na dalekie wyjazdy.
Myślę że może się przydać w organizowaniu ,,wyprawy'' gdzieś w dalekie strony.

Obrazek

Jeżeli lecimy z plecaczkiem należy uwzględnić dodatkowe ciuszki ,,na wyjście''- bezapelacyjnie.

Jak pakować?
No właśnie, do torby przeciwdeszczowej pakujemy wszystkie lekkie rzeczy, czyli karimaty, śpiwory, ciuchy te lekkie. Chodzi o to aby nie podwyższać drastycznie środka ciężkości motocykla, znaczy - ciężkie rzeczy upychamy jak najniżej, lekkie u góry. Największy problem jest z namiotem, mój akurat bez problemu wchodzi do kufra i jeszcze sporo rzeczy mogę tam upchać. Resztę rzeczy upychamy w sakwach tak, abyśmy wiedzieli co gdzie daliśmy, bo potem na campingu - czasami w nocy, trzeba wszystkiego szukać, nawet latarki - bo, gdzieś ją wrzuciliśmy.
Najlepszym sposobem na pamięć jest kartka i napisane po kolei gdzie co zapakowaliśmy, niby proste, a jak pomocne... moto to nie samochód że przerzucimy wszystko i na pewno znajdziemy. Trzeba być zorganizowanym, po konkretną rzecz sięgamy w konkretne miejsce, posiłkując się np. w/w kartką, no chyba że ktoś ma bardzo pojemną własną pamięć ;)
Wszystkie ciuchy wkładamy do cienkich reklamówek i dopiero układamy w sakwach/kufrach, dodatkowo zabieramy duże worki na śmieci, zawsze mogą się przydać.
Przykład...
Obrazek
Sporo rzeczy przypinamy siatkami na pokrywach sakw np. krzesełka i sportowe buty zapakowane w czarne worki foliowe itd. Krzesełko zawsze na wierzchu, bo bardzo się siedzieć chce po zejściu z motocykla.
Takie coś rozkładane, polecam...
Obrazek
To tyle z mojego doświadczenia, może ułatwi to komuś ,,życie'' na wyjeździe.
Jeżeli ktoś ma inne propozycje to zapraszam do przedstawienia.
Ostatnio zmieniony 4 listopada 2019, 11:10 przez Zibi, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Mrozo
Administrator
Posty: 1447
Rejestracja: 2 marca 2009, 19:42
Lokalizacja: Modlniczka
Motocykl: HD FXDC
Kontakt:

Post autor: Mrozo »

Temat przyklejony i bardzo przydatny :)
Sporo z tej listy i sposobow pakowania wyprobowalismy jezdzac z Mrozonka na Virazce.
Zycie jest sztuka pozytywnego myslenia
Awatar użytkownika
Zibi
Administrator
Posty: 4519
Rejestracja: 2 marca 2009, 14:45
Lokalizacja: Libiąż
Motocykl: Honda VTX 1,8
Kontakt:

Wymagania na Słowację

Post autor: Zibi »

Wykaz rzeczy jakie powinniśmy mieć wybierając się motocyklem na Słowację.

1. Żarówki, ( po jednej sztuce z każdego rodzaju oświetlenia motocykla, bez kontrolek oczywiście).
2. Bezpieczniki, (nie sprecyzowane jakie, więc ? myślę że te potrzebne nam samym )
3. Kamizelka odblaskowa (nie koniecznie na sobie, lecz ? - zawsze to lepiej nas widać)
4. Apteczka - zgodna z normą PL 016 - DIN 13167, skład :

1 kpl. Plaster 10 x 6 cm (8 szt.)
1 szt. Plaster 5 m x 2,5 cm
2 szt. Opatrunek indywidualny M sterylny
1 szt. Chusta opatrunkowa 60 x 80 sterylna
1 szt. Koc ratunkowy 160 x 210cm
1 szt. Nożyczki 14,5 cm
4 szt. Rękawice winylowe
1 szt. Instrukcja udzielania Pierwszej Pomocy
wraz z wykazem telefonów alarmowych


- powyżej, to skład wg normy polskiej, Słowacy dodatkowo życzą sobie w apteczce:

a) ustnik
b) płyn do dezynfekcji (jodyna, ajatin)
c) 4 szt agrafki
d) instrukcja pierwszej pomocy po słowacku,
tu można pobrać PDF karta prvej pomoci

I nie ma co dyskutować ze słowackimi policjantami w razie kontroli, raczej przytakiwać, nie koniecznie zgadzając się z ich propozycją mandatową za przekroczoną prędkość, dużo można utargować uśmiechem - wyczytałem w mądrym internecie . Dobrze jest wplątywać w rozmowę ,,znajomego'' ZDENKO, że się wszystkie informacje ma od niego i że to nasz bardzo dobry znajomy z Liptowskiego Mikulasza i często do nas, do Polski przyjeżdża również motocyklem i że ostrzegał nas o przestrzeganiu przepisów - podobno to chwyta i pokuta tylko 10 euro bez kwitka jest - podobno.
Awatar użytkownika
Mador
Posty: 1266
Rejestracja: 15 marca 2009, 19:02
Lokalizacja: Swiątniki G/Kraków
Motocykl:
Kontakt:

Post autor: Mador »

Zibi pisze:Dobrze jest wplątywać w rozmowę ,,znajomego'' ZDENKO, że się wszystkie informacje ma od niego i że to nasz bardzo dobry znajomy z Liptowskiego Mikulasza i często do nas, do Polski przyjeżdża również motocyklem i że ostrzegał nas o przestrzeganiu przepisów - podobno to chwyta i pokuta tylko 10 euro bez kwitka jest - podobno.
:mysli: No to jest manewr elegancki.....coś ala nasze ...."mam wujka w drogówce" :glupek:
. . . tylko ty i twój motor. Jeśli raz spróbujesz . . . . nigdy tego nie porzucisz . . . .
Awatar użytkownika
Zibi
Administrator
Posty: 4519
Rejestracja: 2 marca 2009, 14:45
Lokalizacja: Libiąż
Motocykl: Honda VTX 1,8
Kontakt:

Post autor: Zibi »

Nadszedł kolejny sezon letnich wyjazdów... - pewnie wszyscy to czytali, ale takie wiadomości tak czy siak, warte są umieszczenia na naszym forum. W sensie - więcej wiem - jestem bardziej bezpieczny gdzieś daleko od domu.



http://motovoyager.net/2013/03/wyprawy- ... karmowego/
Ostatnio zmieniony 2 stycznia 2019, 14:05 przez Zibi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zibi
Administrator
Posty: 4519
Rejestracja: 2 marca 2009, 14:45
Lokalizacja: Libiąż
Motocykl: Honda VTX 1,8
Kontakt:

Post autor: Zibi »

W związku z pojawiającymi się nowymi metodami elektronicznej kradzieży danych, do słynnej już tabelki, w kolumnie dokumenty, dodałem punkt 12-sty, w którym ująłem saszetkę zapobiegającą zdalną kradzież, tak danych osobowych zawartych w paszportach biometrycznych, jak i wyczyszczenia konta bankowego sczytując karty płatnicze.
Przykład: https://www.youtube.com/watch?v=maCtwk5A9MI

Pojawiły się już na rynku saszetki pokrowce, czy portfele, uniemożliwiające działanie ,,elektronicznych'' złodziei, mogących pojawić się dosłownie wszędzie. Sam zacząłem sie rozglądać za saszetką z blokadą ,,RFID'' - jak wiadomo strzeżonego, ... ;)

Przykład takiego etui na karty płatnicze:
https://www.youtube.com/watch?v=ge6r7C700DY

Myslę, że nawet nie planując wyjazdu, można pomyśleć w tym kierunku.
Awatar użytkownika
Miki
Posty: 4905
Rejestracja: 26 marca 2009, 15:21
Lokalizacja: Krakow
Motocykl: Honda VTX 1300 R
Kontakt:

Wypady >>Kilkudniowe i dluzsze wyjazdy

Post autor: Miki »

luzik Dobra informacja, etui na karte i po problemie na razie...
:okok:
SERVO PER AMIKECO IPA KRAKOW. ,, w milosci pragniesz by Ci wierzono;w przyjazni by Cie rozumiano,,,,,
ODPOWIEDZ